PRO 9.TŘÍDY

Situace, jak všichni víme není příznivá a prezenční setkávání na škole momentálně nemožné. Vzhledem ke skutečnosti, že jste v posledním ročníku základní školy a všichni zanedlouho míříte na stupínek střední školy, čemuž předchází vaše rozhodování, administrace a projevení zájmu o daný obor, připomínám, že máte dveře otevřené na individuální schůzky ve škole. Stačí napsat paní třídní učitelce Heflerové, paní zástupkyni Baumgartnerové, klidně i jiné paní učitelce nebo učiteli, popřípadě mě ředitelce, jakožto výchovnému poradci a sjednat si schůzku.

Informace jste dostávali od nás i v době, kdy jsme se setkávali prezenčně ve škole, ale všechno se mění a je jasné, že i váš názor mohl dozrát. Využijte možnosti osobní konzultace při jakémkoliv vašem dotazu, i kdyby vám přišel sebehloupější, není se čeho obávat.

Všechny administrativní záležitosti vám také rádi poskytneme a poradíme co a jak. Nepodceňujte prosím emaily, které od nás na téma středních škol a odborných učilišť dostáváte, jsou pro vaši inspiraci, informaci a lepší připravenost.

Věřím, že svoji budoucnost se momentálně snažíte držet nebo uchopit do svých rukou a vykročit pro vás zajímavým, zábavným i přínosným směrem.

ZDE pár důležitých datumů

31. lednazveřejnění informací k 1. kolu přijímacích zkoušek u oborů bez talentové zkoušky
1. březnado 1. 3. se podává přihláška řediteli školy (bez talentové zkoušky)
8. březnaředitel může rozhodnout o nekonání jednotné/školní zkoušky, pokud počet přihlášek nepřevyšuje počet přijímaných studentů a škola má tuto možnost v podmínkách pro přijetí, které zveřejnila do 31. 1.
15. březnanejpozději 15. 3. obdrží žák ZŠ na své ZŠ zápisový lístek (mimo oborů s talentovou zkouškou)
12. – 28. dubnakonání školních přijímacích zkoušek pro maturitní obory, pokud jsou vypsány
12. dubnačtyřleté obory včetně nástavbového studia – konání testů pro 1. kolo přijímacího řízení 1. termín
13. dubnačtyřleté obory včetně nástavbového studia – konání testů pro 1. kolo přijímacího řízení 2. termín