PRO 9.TŘÍDY

Můžete vybrat až tři obory vzdělání.
V případě, že jste k 30. 11. 2023 podali přihlášky do oborů s talentovou zkouškou a chcete se navíc
přihlásit do oborů bez talentové zkoušky, vyplníte v nové přihlášce až pět oborů.
Zvažte podání přihlášky alespoň do jednoho maturitního oboru – dojde tak k objektivnímu ověření
znalostí a získání výsledku jednotné zkoušky i do dalších kol přijímacího řízení.
Obory musí být vyplněny v pořadí dle priority, tzn. preference zvoleného oboru od nejpreferovanějšího
po nejméně preferovaný.

Vzhledem ke skutečnosti, že jste v posledním ročníku základní školy a všichni zanedlouho míříte na stupínek střední školy, čemuž předchází vaše rozhodování, administrace a projevení zájmu o daný obor, připomínám, že máte dveře otevřené na individuální schůzky ve škole. Stačí napsat paní třídní učitelce Husákové, paní zástupkyni Baumgartnerové, klidně i jiné paní učitelce nebo učiteli, popřípadě mě ředitelce, jakožto výchovnému poradci a sjednat si schůzku.

Informace jste dostávali průběžně, kdy jsme se setkali prezenčně ve škole, přesto -využijte možnosti osobní konzultace při jakémkoliv vašem dotazu, i kdyby vám přišel sebehloupější, není se čeho obávat. Stejně tak i pomoci s přihlášením na SŠ.

Nepodceňujte prosím emaily, které od nás na téma středních škol a odborných učilišť dostáváte, jsou pro vaši inspiraci, informaci a lepší připravenost.

Věřím, že svoji budoucnost se momentálně snažíte držet nebo uchopit do svých rukou a vykročit pro vás zajímavým, zábavným i přínosným směrem.

ZDE pár důležitých datumů

do 31. 1.Ředitel školy vyhlásí kritéria přijímacího řízení – kritéria naleznete ve škole, na webu školy, v DIPSY
od 1.-20.2.Vyplníte přihlášku.
Zvolený obor a pořadí lze měnit jen do 20. 2. 2024 formou zpětvzetí přihlášky a podáním nové.
12.4. a 15.4.Jednotná přijímací zkouška čtyřletých oborů a nástaveb
16.4. a 17.4.Jednotná přijímací zkouška víceletých gymnázií
5.3. – 23.4.Školní přijímací zkouška
10. – 14.5.Lze se seznámit s podklady rozhodnutí.
15.5.Výsledky prvního kola.
do 20.5.Ředitel školy vyhlásí kritéria přijímacího řízení – kritéria naleznete ve škole, na
webu školy, v DIPSY
do 24.5.Vyplníte přihlášku do 2. kola