školní rok 2023/2024

Září zahájíme kandidaturami do našich parlamentních voleb. Každý kandidát vytvoří své volební motto a představí nám své nápady na vylepšení školy, vztahů a okolí. Na konci září proběhnou třídní volby. Následně se s novým týmem seznámíme, určíme si naší písničku a začneme připravovat nové projekty. Již se těším na společné poznávání a tvorbu.

Alena Vlachová

školní rok 2022/2023

K čemu slouží školní parlament a co takový parlament dělá? Společně s dvanácti členy (2 zástupci ze tříd, 4.-9. třída) se pravidelně setkáváme o velkých přestávkách a odpolednech, kdy diskutujeme, plánujeme, tvoříme a realizujeme různé nápady, jak vylepšit školu, jídelnu, obohacujeme školní program o akce a zvědomujeme si naše vlastnosti pro práci v týmu. Společně jsme si vybrali písničku, která nás provází na setkáních a těší nás při práci. Pustili jsme se i do grafických prací v podobě parlamentního loga a mikin.

A co se nám během roku podařilo uskutečnit? Když se ohlédneme zpět, málo toho věru nebylo. Za zmínění jistě stojí filmový den na vysvědčení, masopustní tematický týden ve stylech oblékání od 30. let až po současnost, projekt MAS Radbuza “Den jinde” (setkání s partnerskou ZŠ v Horní Bříze a v centru Johan v Plzni), sportovní den pro děti a rodiče a několik témat, která jsme napříč třídami probírali/zvědomovali skrze audiovoziální materiály, např. “telefony ve škole”, “posun začátku školy”, “komunikace mezi žáky a učiteli” nebo “jídelna a naše tipy na novinky”. Bylo skvělé sledovat nadšení a nasazení žáků na jejich vlastních projektech.

Alena Svobodová