Nápoj PRIME a jemu podobné

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že nejsme schopni ovlivnit, co si Vaše děti kupují mimo školu rádi bychom alespoň upozornili na rizika.

Mimo různé energetické nápoje ( obsahuje většinou velkou dávku kofeinu a dalších látek nevhodných pro dospívající mozek a tělo), chipsy, sladkosti, nealkoholická piva (!!! může pořád obsahovat alkohol podle etikety do 0,5% !!!)

“NOVINKOU” je nápoj PRIME, bohužel jsme byli upozorněni, že i u nás už se objevil. Tento nápoj je propagován influencery, jako většina zboží dnes. Vzhledem k digitální době a možnostem dnešních dětí je toto velmi nebezpečné a rozhodně bez osvěty od rodičů a dospělých okolo se to neobejde.

Tento nápoj má dvě varianty, jedna má 200mg kofeinu což je více než ve dvou Redbullech a druhá (Hydration) obsahuje isoleucin, leucin a valin, látky které jsou krajně nevhodné pro osoby mladší 18let. Druhý nápoj je určený pro sportovní výkon.

PROSÍM DÁVEJTE POZOR NA TO, CO SI VAŠE DĚTI KUPUJÍ A NOSÍ DOMŮ. JDE O JEJICH ZDRAVÍ.