coronavirus

DISTANČNÍ VÝUKA

• Společná platforma Google Classroom a Google Meet
  • všechny děti dostanou pozvánku od svého učitele/ učitelů, NENÍ TŘEBA SE NIČEHO OBÁVAT
  • ÚKOLY ODEVZDÁVAT DO DVOU DNŮ !!! JESTLIŽE NENÍ ZADÁN DELŠÍ PROJEKT A NENÍ URČENÉ KONKRÉTNÍ DATUM ODEVZDÁNÍ
  • ONLINE VÝUKA JE POVINNÁ A PŘI NEPŘÍTOMNOSTI JE NUTNÁ OMLUVA A PŘÍPADNĚ SE INDIVIDUÁLNĚ DOMLUVIT NA NÁHRADĚ
  • PLATÍ PRAVIDLA JAKO PŘI PREZENČNÍ VÝUCE!

ZAČÍNÁ SE PODLE ROZVRHU VE ČTVRTEK. ROZVRHY TŘÍD BUDOU V ZÁLOŽCE ROZVRHY.

KONZULTAČNÍ HODINY ŘEDITELKY ŠKOLY:

STŘEDA 15-16:00

ODKAZ PRO PŘIPOJENÍ K HOVORU NA ÚVODNÍ STRÁNCE (NEBO KLIK)

PÁR INFORMACÍ K NASTÁVAJÍCÍM I JIŽ MINULÝM DNŮM

Informace, které jsme jistě všichni nebo většina z nás již slyšela jsou bohužel jasné. Od 2.11. do školy děti nenastoupí. Vím, že je teď situace velmi napjatá. Hodně z vás chodí do práce a do toho máte doma děti školou povinné. Jsem si vědoma nepříjemností a dalších záležitostí ohledně distanční výuky i celé situace okolo Covid -19.

Věřte, že i my se všemi učiteli se snažíme udělat maximum, aby výuka byla pro žáky i vás přístupná a srozumitelná. Bohužel a stejně tak bohudík jsme pouze lidé a tak se v prvních dvou týdnech výuky distančním způsobem stalo pár chyb z naší strany i ze strany našich žáků. Ráda bych znovu upozornila, že distanční výuka je POVINNÁ a tudíž i odevzdávání úkolů JE POVINNÉ a je důležité, aby je opravdu žáci všech ročníků svědomitě plnili. Ve chvíli, kdy kdokoliv nerozumí zadání, určitě se neváhejte ozvat konkrétnímu učiteli. Může se stát cokoliv a tak v případě, že se vám učitel neozve do dvou pracovních dnů neváhejte napsat mě na školní email! Problém může nastat i technický a proto je dobré kontaktovat mě, abychom ho mohli společně vyřešit.

V dalším týdnu / týdnech distanční výuky všichni učitelé rozběhnou ONLINE VÝUKU. Někteří učitelé výuku na živo se svými žáky už zkoušeli, budou v tom tedy pokračovat, jen se zřejmě změní platforma na které pojedou, vše se dozvíte včas.

ONLINE VÝUKA bude probíhat minimálně tři dny v týdnu hodinově přizpůsobená konkrétnímu věku/ ročníku dětí. Výuka online je velmi náročná i pro dospělého člověka, natož pro naše děti. Nechceme, aby u počítače trávili děti množství hodin, rozptyluje je spoustu dalších vjemů a pak je počítač spíš nepřítelem než pomocníkem. Využijme tedy počítač opravdu ku pomoci. Má-li nějaké dítě s čímkoliv problém, zavedu od pondělí 2.11. konzultační hodiny přes komunikační kanál, který upřesním. Můžeme se spojit jak spolu s dítětem, tak i s rodičem. Můžeme řešit cokoliv vás trápí nebo těší, potřebujete vědět, ujasnit si, poradit. Všichni učitelé jsou samozřejmě k dispozici taktéž, stačí jen napsat.

VĚŘÍM, ŽE SE BUDE VŠE POUZE ZLEPŠOVAT A I KDYŽ JE ROZHODNĚ LEPŠÍ POTKÁVAT NAŠE ŽÁKY OSOBNĚ A BÝT VE ŠKOLE, KTERÁ ŽIJE, MUSÍME SE TEĎ SPOLEČNĚ NAUČIT MNOHO VĚCÍ A I TADY VĚŘÍM, ŽE TO K NĚČEMU JE A BUDE. POKUSÍME SE VŠEM VYJÍT MAXIMÁLNĚ VSTŘÍC, BUĎTE VSTŘÍCNÍ I VY K NÁM. DĚLÁME CO MŮŽEME A MOC DOBŘE VÍME CO CHCEME VAŠIM DĚTEM PŘEDAT A ZA VŠEMI DĚTMI STOJÍME A PROŽÍVÁME S NIMI JEJICH ÚSPĚCHY I NEÚSPĚCHY. CHCEME, ABY ROSTLI A VYKLUBALI SE Z NICH SEBEVĚDOMÍ, SAMOSTATNÍ A ŠŤASTNÍ LIDÉ, KTEŘÍ DĚLAJÍ V ŽIVOTĚ VĚCI, KTERÉ JE NAPLŇUJÍ. VIDÍ PŘÍLEŽITOSTI A UMÍ SE JICH CHOPIT. KAŽDÉMU DÍTĚTI JSME A VŽDYCKY JSME BYLI PŘIPRAVENI DÁT MAXIMUM.

JSME V TOM SPOLU

MNOHO ZDRAVÍ, PEVNÉ NERVY A OTEVŘENOU MYSL