NĚCO O NAŠÍ ŠKOLCE

Mateřská škola se nachází v klidové části obce Pernarec. Je součástí základní školy, jejímž zřizovatelem je Obec Pernarec.

Budova je jednopatrová, celková kapacita mateřské školy je 44 dětí.  V přízemí se nachází třída mladších dětí s názvem „HVĚZDIČKY“ a v prvním patře třída starších dětí s názvem „SLUNÍČKA“. Součástí mateřské školy je krásná rozlehlá zahrada, která dětem poskytuje prostor ke hrám a k pohybovým aktivitám.

Mateřská škola je s celodenním provozem od 6:30 do 16:30 hodin. Do školy jsou přijímány děti zpravidla od 3 do 6 let, děti s odkladem povinné školní docházky, či děti se speciálně vzdělávacími potřebami.

Předškolní vzdělávání zajišťují 4 pedagogické pracovnice a asistent pedagoga.

Filosofie naší školy je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy. Podnětné prostředí je zárukou rozvoje dítěte po všech stránkách.